چگونگی عایق کردن سقف شیبدار در زمستان

جلوگیری از یخ زدن پوشش سقف در زمستان با عایق کردن سقف شیبدار

عایق کردن سقف شیبدار یکی از موارد ی که در زمستان مطرح می شود و بسیار هم مهم است یخ زدن سقف و یا پوشش سقف و عایق کردن سقف شیبدار  که باعث می شود خسارت های جبران ناپذیری بر روی ساختمان به وجود بیاورد، حفاظت از سقف شیبدار در زمستان امری ضروری به نظر می رسد، معمولا در زمستان ها و یا قبل آن به دنبال محافظ هایی برای سقف ساختمان ها میگردیم ، اما !
چگونگی عایق کردن سقف شیبدار در زمستان
چگونگی عایق کردن سقف شیبدار در زمستان

در زمستان چه اتفاقی برای ساختمان می افتد؟

هوای سرد چه تاثیری بر روی پوشش سقف های شینگل می گذارد؟

میدانیم که هوای گرم سبک می باشد و به سمت بالا می رود و لی هوای سرد سنگین میباشد و به سمت پایین تر حرکت می کند ، پس هوای گرم ساختمان دقیقا زیر سقف و بالاترین نقطه ساختمان قرار میگیرد، با توجه به انباشت هوای گرم در زیر سقف پس گرم نگه داشتن پوشش سقف بسیار مهم میباشد.

چرا عایق کردن سقف شیبدار اهمیت دارد؟

گرم نگه داشتن آن باعث ذوب شدن برف های روی پشت بام و برف های روی پوشش سقف شینگل می شود، با گرم شدن برف های روی بام این برف ها تبدیل به آب میشوند، و بر روی سقف جریان پیدا می کنند ، در صورتی که این آب به قسمت های سرد سقف و پوشش بام شما برسد یخ می زند.

چرا عایق کردن سقف شیبدار اهمیت دارد؟

عایق کردن پوشش سقف ویلا

در صورتی که پوشش سقف شیبدار شما و یا پوشش سقف ویلای شما نا مامناسب باشد این یخ زدگی ها بیشتر می شود و یا به بیانی تقویت می شود و در بسیاری از موار تبدیل به قندیل های یخ می شوند قندیل یخ و یا یخ زدگی بر روی ساختمان پدید ده ایی می باشد که بر اثر گرم نشدن سقف ساختمان شما و همچنین شیبا سقف به وجود می اید، یخ زدگی بر روی سقف نیز خود مانند یک سد برای جلوگیری از جاری شدن اب عمل می کند و یخ زدگی باز هم تقویت می شود.
اگر یخ زدگی و همچنین این موضوع که باعث سد شدن جلوی آب بر روی سقف ادامه پیدا کند ، آب به لایه های زیرین سقف و همچنین دیوار های ساختمان و زهکشی ها نیز نفوذ پیدا می کند، و باعث خسارت های بسیار شدیدی خواهد شد.
این نوع پدیده ها معمولا در زمستان ها بسیار اتفاق می افتد و بر اثر تکرار شدن آن بدون اینکه صاحبان ساختمان و یا ویلا آگاهی داشته باشند باعث تخریب خواهد شد.

تاثیر اختلاف دما و سرما بر روی پوشش سقف و دیوار

اختلاف دمایی که بین شب و روز وجود دارد باعث می شود تا این پدید ه در طول روز هم تکرار شود، دمای پایین شب باعث یخ زدگی مرطوبیت و یا باران و هر نوع آبی بر روی سقف و دیوار های ساختمان می شود در روز این یخ زدگی ها در صورت استفاده از عدم عایق و پوشش مناسب جاری نمی شود و بر روی بام و دیوار ها باقی می ماند و نفوذ پیدا می کند.
استفاده از پوشش شینگل certainteediran برای جلوگیری از یخ زدگی و عایق کردن سقف شیبدار:
پوشش سقف شینگل certainteediran با عایق های حرارتی که دارد باعث می شود تا گرمای ساختمان و یا ویلای شما بیرون نرود و همچنین گرم تر هم بشود پس گرما باعث میشود تا یخ زدگی های روی سقف ساختمان شما و یا ویلای شما آب شود و البته از دیوار های شما هم محافظت می شود زیرا از نفوذ رطوبت و نم با پوشش سقف شینگل certainteediran به داخل دیوار ها جلوگیری میشود.
همچنین پوشش شینگل certainteediran از سد شدن یخ ها بر روی سقف ساختمان هم جلوگیری می کند و این به دیلیل استفاده از تکنولوژی جدیدی میباشد که در این نوع پوشش سقف به کار برده می شود.

نکات ایمینی برای عایق کردن سقف شیبدار در زمستان

نکات ایمینی برای عایق کردن سقف شیبدار در زمستان

-حتما در حفظ و افزایش گرمای سقف خود کوشا باشید.
-اطمینان خاصل کنید که لبه های سقف و قسمت های چکه کننده دارای عایق مناسب می باشد.
-استفاده از تهویه ناسب و استاندارد برای پوشش ها

ویژگی های برترین پوشش سقف certainteediran آمریکایی

پوشش سقف certainteediran نوعی پوشش آمریکایی می باشد که دولایه می باشد، و ضد آب می باشد این نوع پوشش در هوای زمستان امریکای شمالی از محبوب ترین پوشش های سقف و دیوار به حساب می آید.
نوع معماری این نوع پوشش سقف باعث میشود که از ورود رطوبت در لبه ها نیز به داخل ساختمان هم جلوگیری شود و آب ذوب شده به سمت ناودون هدایت شود، پوشش سقف Certainteediran آمریکایی از تکنولوژی جدید و از فایبر گلاس و مواد معدنی ساخته می شود ، این نوع پوشش از برترین پوشش های دنیا به حساب می آید که با تکنولوژی و سبک خاصی که دارد باعث می شود تا سرمای زمستان و انواع طوفان و بارندگی تاثیر بر طول عمر و پایداری این نوع پوشش سقف شیبدار نگذارد.

 

جزییات بیشتر پوشش سقف certainteediran