سقف شینگل آسفالتی

سقف شینگل آسفالتی

سقف شینگل آسفالتی چیست و چه نقشی در صنعت پوشش های شیبدار بام ایفا می کنند؟

سقف لوکس سقف شیبدار

سقف شینگل آسفالتی یکی از شایع ترین مصالح ساختمانی بام و پوشش بام های شیبدار در املاک مسکونی و همچنین تجاری  بازار می باشد.که امروزه هم به صورت پوششی برای نمای ساختمان و هم بعنوان پوشش اصلی بام از آن استفاده می شود.

هدف اصلی سقف شینگل آسفالتی به عنوان یک عامل و پوشش ضد آب است. و همچنین نگهداشتن گرانول ها بر روی بام و افزایش چشمگیر و قابل توجه مقاومتی سقف شینگل می باشد. همچنین  آسفالت همواره انعطاف پذیر خواهد ماند و تمایل به خشک شدن و یا سخت شدن ندارد لذا شکننده نشود , به همین دلیل انتظار عمر بالا و ماندگاری پادارتری می توان از سقف شینگل آسفالتی داشت.

در حال حاظر سه دسته عمده از سقف شینگل آسفالتی در بازار موجود است :

سقف شینگل آسفالتی تک لایه

شینگل تک لایه

سقف شینگل آسفالتی تک لایه معمولا به نحوی طراحی شده که به شکل تخته سنگ دیده شود. سقف شینگل تک لایه آسفالتی بام معمولا سبک ترین وزن را در میان انواع سقف شینگل آسفالتی بام موجود در بازار دارد. ساخته شده ازالیاف سخت فایبرگلاس، هر تکه سقف شینگل مقاومت در برابر ضربه و پارگی را فراهم می کند. سقف شینگل تک لایه بام در درجه اول توسط سازندگان به صورت اقتصادی برای مالکین خانه های ویلایی و خانه های متوسط و یا توسط مالکین خانه ها خریداری می شود. تولید سقف شینگل آسفالتی تک لایه بام شرکت CertainTeed تحت نام محصول CT20 ™ ، XT25 ™ ، XT30 ™.

XT 25 شینگل تک لایه
XT 25

 سقف شینگل آسفالتی دو لایه

شینگل دو لایه

سقف شینگل آسفالتی دو لایه عنوان محصولی چند لایه تولید می شود و یک ظاهر ضخیم تر و غنی تر بر روی پشت بام (یک دید چند بعدی) عرضه میکند. سقف شینگل دو لایه بام معمولا وزن سنگین تر از سقف شینگل تک لایه بام دارد و معمولا افزایش یافته گارانتی این محصول، که می تواند از 30 سال تا  مادام العمر گارانتی شود. برجسته ترین سقف شینگل دو لایه تولید شده توسط شرکت CertainTeed سری سقف شینگل دو لایه آسفالتی Landmark™ هستند. عموما طراحی شده برای بام با پوشش های شینگل دو لایه ای.

Landmark شینگل
Landmark

سقف شینگل آسفالتی چند لایه لوکس

شینگل چند لایه لوکس

سقف شینگل چند لایه آسفالتی بام معمولا به عنوان نوعی شینگل که کاربرد متفاوت و ظاهری متفاوتر نسبت به سقف های شینگل کلاسیک و قدمی دارا می باشند توصیف می شود. این :محصولات ممکن است اسامی تقلیدی  “قدیمی” شینگل بام داشته باشند، مانند

 Grand Manor™ ،Presidential Shake™  و Carriage House™ که جزو نمونه های اولیه انواع سقف شینگل چند لایه لوکس می باشند. سقف شینگل چند لایه لوکس آسفالتی نیز پیشرفت های مهم کاربردی مانند مقاومت در برابر ضربه و یا بازتابش نور خورشیدی یافته که باعث میشود در سیستم بام باعث کاهش هزینه های انرژی شود. مانند  Landmark™ IR و

  Landmark and Presidential Solaris™ نمونه اولیه از سقف شینگل چند لایه آسفالتی لوکس است که افزایش عملکرد دارا بوده و باعث کاهش مصرف انرژی سازه می شود.

Carrige House
Carrige House
Grand Manor
Grand Manor
Land mark TL شینگل چند لایه
Landmark TL

 

 

 

 

 

presedental shake شینگل چند لایه لوکس
Presedental Shake

 

 

 

 

 

 

 

 


برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا به صفحه محصولات سایت مراجعه کنید.

سقف شینگل آسفالتی
4.9 (98%) 10 vote[s]